Vos prieš dvejus metus renginių industrija pasikeitė neatpažįstamai. Beveik per naktį daugybė tūkstančius kainuojančių renginių turėjo būti atšaukti ar nukelti, organizatoriai skaičiavo nuostolius, o žmonės neteko galimybės susitikti gyvai. Tačiau ribojimai pamažu laisvėjo, o rinka netruko rasti ilgalaikį sprendimą.
Pirmiausia, prisiminkime kontaktinius renginius.
Ne paslaptis, jog žmonės yra socialiniai gyvūnai, kuriems būtina tarpusavio sąveika, todėl galimybė susitikti gyvai, kurti ir puoselėti ryšius yra nepakeičiamas kontaktinių renginių privalumas. Kai tiesiogiai matome kitą asmenį, galime jį tarsi perskaityti, suprasti ketinimus, o taip pat atskleisti save. Tikriausiai sutiksite, kad renginyje ar mokymuose, kuriuose turite galimybę dalyvauti ne nuotoliniu būdu, vyrauja visiškai kitokia atmosfera nei virtualiai, verda daugiau emocijų, o visa tai įkvepia bendradarbiauti ir skatina kūrybiškumą. Kontaktiniai renginiai sukuria palankią aplinką pokalbiams po susitikimo ir mūsų atmintyje palieka daugiau prisiminimų.
Tačiau aptarkime ir nuotolinių renginių privalumus.
Pandeminė situacija pasaulyje dar nėra itin palanki tiesioginiams susitikimams, o technologijos suteikia galimybę mums būti kartu, nerizikuojant savo sveikata. Renginių bei įvairių mokymų organizavimas nuotoliniu būdu leidžia neriboti dalyvių skaičiaus ir tarsi panaikina valstybių sienas – tai puiki terpė praplėsti asmeninį bei savo darbuotojų akiratį, skatinti tarptautiškumą. Taip pat šie renginiai taupo išteklius – pradedant laiku ir finansais, baigiant gamtos tausojimu. O planuodami dalyvauti nuotoliniame renginyje, jūs ne tik galėsite padaryti tai patogioje vietoje – savo namuose, – bet, tikriausiai, ir jums patogiu metu, nes renginio įrašas liks internete.
O dabar įsivaizduokite, kad visa tai sujungiame.
Atsižvelgiant į ribojimus ir į tai, kad renginiuose dalyvauti fiziškai žmonės gali būti linkę mažiau nei prieš pandemiją, renginių industrija šiuo metu siūlo sprendimą, kuris egzistavo kelerius metus, o šiemet juo apibūdinima visų renginių ateitis – hibridiniai renginiai. Jų dėka mes galime ne tik linksmintis, mokytis ir dalintis žiniomis tokiu būdu, kuris skatina didžiulį įsitraukimą, bet ir atverti sienas bei pasiekti ten, kur tradiciniai renginiai niekuomet nebuvo pasiekę.
Hibridiniai renginiai leidžia įmonėms apjungti tiesioginių ir nuotolinių renginių privalumus, o juose gali dalyvauti ir tie, kurie mieliau renkasi gyvą, fizinį kontaktą, ir tie, kurie patogiau jaučiasi nuotoliniuose renginiuose ar neturi galimybės atvykti. Jų metu sujungiamos tiesioginė ir nuotolinė sąveikos – dalyviai įtraukiami technologijų pagalba, jie gali dalyvauti apklausose, žaisti ir diskutuoti, o kadangi dalinimasis informacija vyksta skaitmeninėje erdvėje, tai padeda organizatoriams skaičiuojant duomenis, vertinant rezultatus ir pažįstant savo auditoriją.
Dar vienas privalumas, kurį verta paminėti, – didesnės rėmimo galimybės, apjungiant fizinę ir virtualią erdves, todėl tokie renginiai gali būti naudingi ne tik siekiant sutaupyti, bet ir užsidirbti. Tačiau tikroji jėga – lankstumas ir neribotas pasiekiamumas, nes tiesioginė transliacija gali būti rodoma nors ir visai planetai, o ją stebėti patogu, kad ir kur būtum, kad ir ką veiktum.
Visgi, dėl renginių ateities dar diskutuojama, tačiau, mūsų nuomone, renginių industrija atgal negrįš, o siekiant organizuoti kokybiškus renginius ir mokymus, tai daryti reikia atsakingai – užtikrinti dalyvių saugumą, domėtis draudimo galimybėmis, kad netektų patirti nuostolių, taip pat domėtis skirtingomis nuotolinių renginių platformomis, o svarbiausia – klausti ir suprasti darbuotojų nuomonę apie dalyvavimą renginiuose.
Visi šie namų darbai padės sutaupyti laiko, pinigų ir kitų išteklių, o į pagalbą siūlome pasikviesti profesionalus, kurie užtikrins, kad reikalai klostytųsi sklandžiai.