Iš daugybės pasiūlymų rinkoje gali būti sunku išsirinkti būtent jūsų komandai reikalingus mokymus. Kad neprašautumėte pro šalį, „Kompetencijų vystymo centro“ vadovė Diana Jucevičienė rekomenduoja atkreipti dėmesį į kelis dalykus.
„Labai svarbu teisingai nustatyti darbuotojų mokymo poreikius. Šią analizę atlikti būtina. Įmonės, kurios praleidžia šį žingsnį, vėliau supranta, kad padarė didelę klaidą, nes perspektyvoje pastebi, kad investicijos į darbuotojų mokymus nedavė reikšmingų rezultatų. Darbuotojų mokymo poreikių nustatymas yra pagrindas, leidžiantis sudaryti konkrečioms darbuotojų grupėms tinkamas mokymų programas, kurios atitiktų jų poreikius ir motyvuotų kelti savo kvalifikaciją“, – tikina D. Jucevičienė.
Nuo ko pradėti ir kaip nustatyti darbuotojų mokymo poreikius?
Daugelis įmonių atsisako atlikti analizę, nes atrodo, kad sunku išsiaiškinti, nuo ko pradėti. Štai konkretūs žingsniai, padėsiantys jums nustatyti darbuotojų mokymo poreikius.
- Mokymo poreikių analizės metu sutelkite dėmesį į jūsų organizacijos tikslus ir uždavinius, o tada nustatykite užduotis ir pagalvokite apie darbuotojus, kurie bus reikalingi juos pasiekti.
- Nustatykite darbuotojų žinias, įgūdžius ir gebėjimus, kurių reikia jūsų tikslams pasiekti – jūsų įmonei, o kartu ir pasauliui, augant ir keičiantis, darbuotojai gali turėti žinių, įgūdžių ir gebėjimų spragų, todėl šiame etape kruopščiai išskaidoma ir suformuluojama, ką darbuotojai turi žinoti, suprasti ir ką gali padaryti pasibaigus mokymui, kad pasiektų užsibrėžtus tikslus. Šie mokymosi tikslai asmenims padeda toliau orientuotis ir sutelkti dėmesį į mokymąsi.
- Išsiaiškinkite, ką darbuotojai žino.
- Įvertinkite, koks yra atotrūkis tarp reikiamų ir esamų darbuotojų žinių bei įgūdžių. Tai padaryti galima surenkant informaciją įvairiais būdais, įskaitant:
- Anketas ar apklausas;
- Stebint darbuotojus ir tikrinant jų darbą;
- Atliekant oficialius vertinimus.
- Pasinaudokite metiniais pokalbiais. Pasiteiraukite, ko darbuotojams reikia, kad geriau atliktų savo darbą, ar jie yra juo patenkinti, o jei ne, kas padėtų tai pakeisti? Paaiškinkite, kad jums tikrai įdomu ir svarbu nustatyti mokymo tikslus ir uždavinius, kurie atitiktų darbuotojų poreikius, o ne nuspręsti, kam bus sumažintas kitas atlyginimas. Tai gali padėti rasti trūkumus, apie kuriuos niekada nepagalvojote.
- Pasikalbėkite su savo vadovais, kad sužinotumėte, ką, jų nuomone, būtų galima patobulinti. Jie paprastai labai gerai jaučia, ko trūksta, kokių kompetencijų stinga darbuotojams.
Kai atliksite gautų duomenų analizę, tuomet matysite, ko trūksta, ir galėsite į tai sutelkti savo dėmesį. Jūsų mokymo poreikių analizė taip pat gali atskleisti, kaip darbuotojai nori mokytis, o tai savo ruožtu gali pagerinti mokymosi efektyvumą ir padidinti darbuotojų pasitenkinimą.
Tuomet pritaikykite mokymus prie savo poreikių – suradę tinkamus lektorius, kurie gali užpildyti jūsų žinių spragas, būtinai prašykite turinį adaptuoti individualiai pagal jūsų įmonę – kadangi darbuotojai paprastai turi labai mažai laiko mokymams, be abejo, jūs norėsite būti tikri, kad jie gauna tiksliai tai, ko reikia, tinkamiausiu tam metu.
Jeigu manote, kad tokioms analizėms neturite laiko – pasikalbėkime. Padėsime nustatyti jūsų komandos poreikius ir kartu nuspręsime, kokie mokymai jums būtų naudingiausi, o esant poreikiui, rasime ir kompetentingus pranešėjus.
Kreipkitės telefonu +370 655 35 260