Ar žinojote, jog kūrybingumas neretai yra minimas kaip atskiras intelekto tipas? Dar tiksliau jis yra įvardijamas kaip kūrybinis mąstymas.
Jo ugdymas svarbus dėl kelių priežasčių:
Padeda kurti inovacijas. Aukštą kūrybinį intelektą turintys žmonės lengviau generuoja naujas ir novatoriškas idėjas, kurios yra būtinos kurti technologijų, verslo, meno bei kitų sričių inovacijas. Kūrybingai mąstydami, darbuotojai gali rasti naujus problemų sprendimus ir sukurti įdomių pasiūlymų.
Lengviau prisitaikyti. Kūrybingumas neretai padeda asmenims prisitaikyti prie naujų ir besikeičiančių situacijų, sugalvojant neįprastų problemų sprendimo būdų.
Geresni bendravimo įgūdžiai. Kūrybingai mąstantys asmenys gali reikšti idėjas ir emocijas naujais būdais, padedančiais sudominti ir efektyviau bendrauti su kitais.
Skatina asmeninį augimą ir saviraišką. Užsiimdami kūrybine veikla, tokia kaip rašymas, tapyba ar muzika, asmenys gali išreikšti save, tyrinėti savo emocijas ir mintis, o kartu – ugdyti didesnį savimonės jausmą.
Padeda karjeroje. Jei dirbate tokioje srityje kaip rinkodara, reklama ir dizainas, kūrybingumas yra neatsiejama jūsų kasdienybės dalis, padedanti siekti profesinių aukštumų. Kūrybingi asmenys gali sugalvoti naujų ir novatoriškų idėjų, padedančių skatinti verslo sėkmę ir sukurti konkurencinį pranašumą.
Kūrybinis intelektas yra svarbus veiksnys daugelyje gyvenimo aspektų – nuo asmeninio augimo ir saviraiškos iki naujovių ir karjeros sėkmės. Kūrybingi asmenys dažnai būna sėkmingesni asmeniniame ir profesiniame gyvenime, nes sugeba mąstyti plačiau nei kiti ir sugalvoti naujus bei novatoriškus problemų sprendimus.